De verbindende kracht van verhalen
Verbinding is een grote scheppende kracht. Als mensen met verschillende achtergronden en specialismen de koppen hij elkaar steken, komen de beste ideeën los en de mooiste oplossingen tot stand. Daarover schrijven wij voor onze opdrachtgevers de sterren van de hemel. Het afgelopen jaar bouwden Redactieprofs met deze verbindende verhalen mee aan toekomstige successen.
Tom schreef verhalen die professionals in de grond-, weg- en waterbouw verbinden
Wat moet de (water)bouwsector nú doen zodat we straks droge voeten houden? Tom noteerde antwoorden op die vraag uit gesprekken met professionals in de grond-, weg en waterbouw (GWW). Dus stond hij regelmatig met de bouwhelm op in het veld, op de dijk of op een baggerponton. Teamwerk en samenwerkingspartners, daar draait het om in deze sector.
Tom schreef dit jaar steeds meer over duurzame oplossingen in de sector. Waar (landelijke) wet- en regelgeving nog piept en kraakt, ziet Tom hoe aannemers en ingenieurs steeds actiever het voortouw nemen om op eigen initiatief meer te verduurzamen dan ze wettelijk verplicht zijn. Dat vindt hij een mooie ontwikkeling, die hem nog meer aan deze sector verbindt.
Marleen hielp als boekredacteur systeem- en leefwereld te verbinden in het veiligheidsdomein
Hoe verbind je de systeemwereld met de leefwereld in een organisatie waar alles draait om veiligheid? Hoe geef je samen met je team handen en voeten aan een lerende, wendbare organisatie? Die vragen onderzocht ex-politievrouw en voormalig gevangenisdirecteur Marga van Dam. Via interviews en eindredactie begeleidde Marleen haar in dit proces.
Dat resulteerde in een managementboek voor leiders, verandermanagers en andere professionals die middenin complexe trajecten staan. ‘Veranderen achter gesloten deuren; organisatieontwikkeling als er niets fout mag gaan’ is uitgegeven door Verhaal met Impact. [link]
Theanne maakte het boek ‘Samen genieten van genoeg’ waarin verbinding de sleutel blijkt voor duurzaam leven
Hoe verlaag je je ecologische voetafdruk en kun je het leven toch als goed blijven ervaren? De in 2019 overleden milieukundige Martine Vonk toonde in haar proefschrift aan dat de gemeenschap daar een cruciale rol in speelt. Door je leven, spullen en talenten te delen met anderen wordt duurzaam leven hoopvol en haalbaar.
In Samen Genieten van Genoeg staat een samenvatting van Martines proefschrift aangevuld met bijdragen van denkers en doeners. Het resultaat is een inspirerend en prachtig geïllustreerd ‘grasduinboek’ met verhalen over buurtinitiatieven, leefgemeenschappen en andere groen-sociale projecten. Kijk maar: https://www.boekenwereld.com/buijten-schipperheijn-motief-samen-genieten-van-genoeg-9789463693066.
Cindy schreef dm-brieven die donateurs (ver)binden aan goede doelen
Hoe bereik je betrokken donateurs én zorg je ervoor dat ze je financieel steunen? In opdracht van MailTraffic schreef Cindy envelop-, brief- en flyerteksten voor allerlei goede doelen in Nederland. Geen algemene oproepen als: ‘HIV kost mensenlevens. Geef vandaag nog’. Maar concrete verhalen, zoals: ‘Als de weg verdwijnt, hoe kan de HIV-zorg voor Nala dan blijven?’ Met een foto van een Kameroens meisje in een volledig overstroomd dorpje .
Een fondsenwervende brief is niet te lang, vertelt wél genoeg en raakt een gevoelige snaar. Niet door een verhaal zwaarder aan te zetten dan nodig. Maar door het eerlijk te vertellen en ook de oplossing te laten zien. In dit geval: een robuuste terreinwagen waarmee zorgverleners alle patiënten kunnen bereiken. Betrokken donateurs helpen daarbij. Zorgvuldig gekozen woorden ook.
Jeroen schreef over verbinding tussen de financiële wereld en opsporingsdiensten
Hoe kun je samen fraude, witwassen en ondermijning tegengaan? Jeroen nam ook afgelopen jaar weer tal van interviews af over de integrale aanpak van online fraude. Ook schreef hij over knelpunten in het delen van gegevens tussen partijen in het zorgdomein en het veiligheidsdomein. Met dit jaar de nadruk op thema’s als de AVG en de rol van bestuurders. Samen bouwen aan veilige verbindingen!
Helene verbond kennis en specialismen in en rond het Rijksvastgoedbedrijf
Hoe haal je kennis naar boven? Helenes aanpak: laat kenniscoördinatoren en specialisten vertellen over hun kennis, over waar ze enthousiast van worden of waar ze wel eens een nacht van wakker liggen. Lardeer hun verhaal met sprekende en onalledaagse voorbeelden die nieuwe inzichten aanreiken en lezers op ideeën brengen. Nodig lezers nadrukkelijk uit te reageren, contact te leggen met de geïnterviewde of kennisgroep, team, afdeling of instituut. Kennis delen wordt op die manier kennis vermenigvuldigen.
Welke verbindingen kunnen we voor jouw organisatie realiseren met onze verhalen? Neem contact op met Redactieprofs.

